Mağaza

A3-Sandal Royal Mysore
6 Ocak 2021
B2-Sedir
6 Ocak 2021
Hepsini Göster

B3-Vetiver

(2 müşteri değerlendirmesi)

100,00300,00

Ana Bileşenler: Kushimol, Vetiverol

Renk: Koyu yeşil

Nota: Dip Nota

İçerik: %100 Organik Vetiver

Botanik İsmi:  Vetiveria, Zizanoides

Menşei: Haiti

Ekstraksiyon Yöntemi: Buhar Distilasyon

Karışım için uygun esanslar: Sedir, Paçuli, Gül, Sandal, Vanilya, Ylang-Ylang

Aromatik Kokusu:Topraktaki köklerden elde edilen yağın topraksı, odunsu çimensi koku

Esansı sürerek, şişeden koklayarak,  difüzörde ve su buhurdanında buharlaştırarak kullanılır.

 

Stok kodu: Yok Kategoriler:

Khus yağı veya kış çimeni  olarak da adlandırılan Vetiver yağı, yaklaşık beş metre kadar uzayan  yeşil bir çeşit çim, bitkidir. Binlerce yıldır hem ilaç olarak kullanılmış, bitkisi ile de  evlerin çatılarını örtmek için, sepet, kilim, perde yapmak için  kullanılmıştır.Yağı yaşlı olan bitkinin  köklerinin damıtılmasıyla   elde edilir.

Vetiverin  kendine özgü keskin, topraksı, çimene benzer kokusu vardır. Kırmızı kan hücrelerinin üretimini uyarır  Cinsel isteği uyandırır, afrodizyaktır Antiseptik özelliği vardır. Adet semptomlarını hafifletir.  Endişe ve kaygı üzerinde etkilidir.

2016 yılında yapılan bir  araştırmada , Vetiver yağının odaklanmayı ve beyin işlevini geliştirdiği görülmüştür.

Uykunuzda rahat nefes almak için Vetiver yağını sürebilir, difüzörde veya su buhurdanında kullanabilirsiniz. 36 kişinin üzerinde yapılan bir araştırmada Vetiver yağının uyku esnasında soluk alıp verme kalitesini arttırdığı görülmüştür.

2015 tarihli bir araştırmada , vetiver yağının keneler için yüksek bir toksisiteye sahip olduğunu gösterdi. Bunun için taşıyıcı bir  yağ ile seyrelterek kullanabilirsiniz.

2009 tarihli bir araştırmada Vetiver  kökünün antioksidan özelliklere sahip olduğu anlaşıldı. Antioksidanlar vücudumuzdan toksinleri temizler.

ADHD (Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu) için yapılan araştırmalarda yatıştırıcı yönü olumlu sonuç vermiştir. Yağın ADHD olan çocukların performansını arttırdığı  gözlemlenmiştir.

Vetiver esansını aroma difüzöre 4-5 damla ekleyerek kullanabilirsiniz.

 

 

ml Seçiniz

1 gr, 2 gr, 3 gr

B3-Vetiver için 2 değerlendirme

  1. Canberk

    Binlerce liralik parfumlerden daha güzel bir koku. Yagmur sonrasi topragin kokusunu hafif yesillik ve bolca gizemle birlestirin. İste oyle birsey

  2. olgunyalman

    Tarif etmeye çalışacağım. Yağmur ilk yağdığındaki toprak, ot kokularını düşünün çok benziyor. Her koku sizi başka bir aleme götürür bu da öyle çok farklı, çok hoş

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir