Hepsini Göster

Safran

375,002.250,00

Safran (Crocus sativus), süsengiller (Iridaceae) familyasından, sonbaharda çiçek açan, 20–30 cm boyunda, çiğdem (Crocus) cinsinden soğanlı bir kültür bitkisi ve bu bitkiden elde edilen baharat.

Safran yağı çiçeğin içinde yetişen safranın toplanıp damıtılmasıyla elde edilir. Tatlı ve zengin yoğun koku ile kırmızımsı renge sahiptir. Bu yağ antioksidanlar, C Vitamini ve E vitamini açısından zengin, doğal bir yaşlanma önleyicidir.

Menşei: Keşmir. Safran videosunu izlemek için tıklayınız: Safran

Bu ürünün 0,50 ml – 1 ml – 2 ml – 3 ml satışı mevcuttur. Bunun için aşağıda yer alan Bir Seçim Yapınız’ı tıklayabilirsiniz

Stok kodu: Yok Kategoriler: Etiketler:

Ümmü Seleme (r.a.) şöyle der: ” Peygamber Aleyhis-selâm zamanında biz kadınlar doğumdan sonra kırk gün evde istirahat ederdik. Hâmilelik sırasında ve doğumdan sonra yüzlerimizde meydana gelen çillikten dolayı da yüzlerimize safran yağı sürerdik” (E. Davud tahâret H.311)

Ebû Büreyde (r.a.) söyle demiştir: ”Câhiliye devrinde bizlerden birinin erkek çocuğu doğduğu zaman , bir koyun keser çocuğun başına koyunun kanını sürerdi. İslâm gelince bizler akika kurbanı olarak koyunu keser, çocuğun saçını traş eder, başına ise safran yağı sürerdik.” (S.Kübra 9/303)

Safran nefsi kuvvetlendirir, gönüle ferahlık verir. Safran mizac ve özellikleri bakımından Ud ağacının mizac ve özelliklerine yakındır. (İ.Kayyım s. 444, Bağdâdî s. 113-14)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Safran” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir