Hepsini Göster

Sedir

(2 müşteri değerlendirmesi)

600,00

İçerik: Juniperus Virginiana Ağacı Yağı

Botanik İsmi: Juniperus Virginiana

Menşei: ABD

Ekstraksiyon Yöntemi: Buhar Distilasyon

Karışım için uygun esanslar: Bergamot, tarçın, vetiver, limon, paçuli, sandal ve kekik, yağı

Aromatik Kokusu: Taze Odunsu, Balsam- Reçine, Sedir sandıklarının ve dolaplarının kokusuna benzer.

Stok kodu: Yok Kategoriler:

Sedir ağacı esansiyel yağı , sedir ağacının damıtılmasıyla elde edilir. Cedrus olarak bilinen bitki cinsine ait, yaprak dökmeyen kozalaklı bir ağaç türüdür. Sakinleştirir ve rahatlatıcı odunsu hoş bir kokuya sahiptir. Esans olarak, sürülerek, şişesinden koklanarak, seyreltilerek veya buhar yoluyla hârici olarak kullanılır.

Eski Mısır’da kutsal yağ olduğuna inanılır, Güzel koku olarak tercih edilmesinin yanı sıra piramitlerde, mumyalamada, tapınakların içerisinde yakılan kandillerde kozmetik ve tıp alanında da kullanılırdı. Sedir ağacı yağı, hormonları dengede tutar , odaklanmanıza yardımcı olabilir, öğrenciler için iyi bir seçenektir.

Terry Friedmann M.D. ve Brigham Young Üniversitesi’nden Dennis Eggett tarafından yapılan bir çalışmada Sedir ağacı yağının DEHB’li çocuklar (dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu) üzerine fayda sağladığı gözlemlenmiştir.

Çocuklar sedir ağacı yağı , vetiver ve lavanta yağı kokladılar ve otuz gün boyunca günde üç kez inhalasyon (buhar yolu ile soluma) aldılar . Çalışmanın sonunda, 30 kişi üzerinde faydası görüldü. Araştırmacılar, hem vetiver hem de sedir ağacı yağının çocuklarda iyileşmeler yaşadığını ve DEHB semptomlarını azalttığını buldular

Kasları gevşetmek için banyo suyunuzun içerisine 4,5 damla ekleyerek kullanın. Uykuda korkuyorsanız yağı sürün, ayrıca yastığınıza damlatın. Sedir ağacı yağı rahatlatıcı, güven verici ve hoş bir odunsu kokuya sahiptir. Evde kullanıldığında, havayı ferahlatmak için doğal bir koku giderici görevi görür. Sedir ağacını kullanmak sizin ve ev halkı için uzun süreli terapötik etkiler sağlar. (terapotik ortam bireyin kendini tehdit altinda hissetmediği, kendini içtenlikle ifade edebildiği, destekleyici, geliştirici ve rahatlatıcı ortam) Sedir ağacı yağı antispazmodik özelliklere sahip olduğundan öksürüğü hafifletmeye yardımcı olabilir. Öksürüğünüz varsa, gece uyumadan önce sedir ağacı yağı kullanabilirsiniz. Bunun için herhangi bir taşıyıcı yağ ile karıştırılmış iki damla yağı göğsünüze ve boğazınıza sürün ve bir dakika boyunca ovalayın. Ayrıca üst dudağınıza da sürün. Sedir ağacı yağının zararlıları, özellikle karıncaları, keneleri ve pireleri uzaklaştırdığı bilinmektedir. Açık havada sineklerden uzak tdurmak için doğal bir böcek spreyi olarak seyreltip sprey olarak kullanın. Evde kullanmak isterseniz su buhurdanı veya difüzör kullanabilirsiniz. Mobilyalarınıza, eşyalarınıza seyreltilmiş sedir ağacı yağı da sıkabilirsiniz. Sedir ağacı yağı sadece harici olarak kullanılmalıdır dahili olarak kullanılmaz. Seyreltilmiş Sedir esansını difüzöre 4-5 damla ekleyerek kullanabilirsiniz.

Sedir için 2 değerlendirme

  1. Ahmet KAMIŞ

    Çok güzel bir kokusu var..
    Kalite kalite kalite

  2. SAFA

    Sedir. Bir ağaç kokusu. Odunsu kokusuyla hakkını veriyor. Bana göre yumuşak bir koku, çok baskın değil. Özgün bir koku, başka bir kokuya çok fazla benzetemedim. Koku hafızasında yer edinmesi gereken bir koku.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir