Hepsini Göster

Okaliptüs Yağı 20 ml

(1 müşteri değerlendirmesi)

150,00

Okaliptüs yağının potansiyel sağlık yararları arasında öksürük, soğuk algınlığı ve tıkanıklık semptomlarının azaltılması ve kas ve eklem ağrılarının hafifletilmesi yer alır. Okaliptüs, Avustralya’ya özgü, hızla büyüyen, yaprak dökmeyen bir ağaçtır.

Okaliptüs ağacından elde edilen yağ, antiseptik, parfüm, kozmetikte bileşen olarak, tatlandırıcı olarak, diş preparatlarında ve endüstriyel çözücülerde kullanılır. Çin, Hint Ayurveda, Yunan ve diğer Avrupa tıp tarzları, onu binlerce yıldır çeşitli rahatsızlıkların tedavisine dahil etmiştir. Okaliptüsün 400’den fazla farklı türü vardır.  Yaprakları, güçlü, tatlı, odunsu bir kokuya sahip, renksiz bir sıvı olan yağı çıkarmak için buharla damıtılır.  Yapraklar ayrıca flavonoidler ve tanenler içerir; flavonoidler bitki bazlı antioksidanlardır ve tanenler iltihabı azaltmaya yardımcı olabilir.

Okaliptüs doğal bir soğuk algınlığı ilacı olarak yaygın şekilde kullanılır ve soğuk algınlığı ve öksürük ürünlerinde yaygın bir içeriktir.Araştırmalar, mukusu azaltabildiğini ve akciğerlerinizdeki bronşları ve bronşiyolleri genişletebildiğini göstermiştir. Aynı zamanda doğal bir antiinflamatuardır. Okaliptüs esansiyel yağını solumak ağrıyı azaltabilir.  Okaliptüs, ağrı kesici görevi görebilecek sineol ve limonen gibi birçok antiinflamatuar bileşik içerir.

Okaliptüs, soğuk algınlığı semptomlarını hafifletmek için öksürük pastilleri ve inhalanlar gibi çeşitli preparatlarda bulunur.

Bitkisel ilaçlar, boğaz ağrısını, sinüziti ve bronşiti hafifletmek için taze yaprakların gargara yapılmasını önerir. Ayrıca okaliptüs yağı buharının solunduğunda dekonjestan görevi gördüğü görülmektedir. Soğuk algınlığı ve bronşit için popüler bir ev ilacıdır.

Balgam söktürücü  ve tıkanıklığı hafifletici özelliği vardır.  Bir dizi öksürük ilacı arasında Vicks VapoRub da dahil olmak üzere okaliptüs yağı bulunur.

 

Kategoriler:

Okaliptüs Yağı 20 ml için 1 değerlendirme

  1. Şerife

    Nefes açıcı ve bulunduğunuz ortamın havasını ferahlatan yağ. Ben çok memnun kaldım. Mutlaka alın derim. Evinizde bulunsun.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir