Mağaza

7-Ud Sri Lanka
4 Ocak 2021
Hepsini Göster

1-Udihindi Kadim

(3 müşteri değerlendirmesi)

250,001.500,00

%100 oganik, yaşlı Ud ağacı

Üretim tekniği: Distilasyon

Dip Nota Yoğun, dumansı, Akışkan

Menşei: Hindistan

Esans olarak uygulama: Bileğe, burun altına, ense çukuruna, el üzerine, boyun bölgesine.

Udi Hindi, diger isimleri Oud Hindi, Oudth Hindi, yüzlerce kilo Ud ağaçlarının  damıtılmasıyla elde edilmiş Ud’lar arasında önemli bir yere sahip ismi hadis-i şerifte geçen, şifâlı, kıymetlı  naturel bir kokudur.

Vücuda sürerek kullanmanın hâricinde sadece koklayarak  veya sütün içine bir damla damlatıp içerek de kullanabilirsiniz. Bir çok hastalıklarda Tıbb-ı Nebevî bilen  ehli tarafından kullanılması tavsiye edir.

Son yıllarda piyasada meşhur olan  100ml – 150 ml satılan udihindi veya diğer ismi kusti bahri ile bizim güzel koku olarak kullandığımız  udihindinin bir alakası yoktur isim benzerliğidir.

Bizim Udihindi çok kıymetli Ud ağacının temizlenip damıtılmasıyla elde edilir,  diğeri  ise Ud ağacı köklerinin çekilip toz haline getirilmesi ve zeytinyağına yatırılıp bekletilmesiyle yapılmaktadır. Bu koku ve buhur olarak kullanılmaz.

 

 

Ud esanslarının  genel özellikleri:

Ud  sürüldüğü zaman epifiz bezini uyarır, hormonları dengeler,  yaşlanmayı geciktirir, zinde turar, pozitif enerji vererek huzur ortamı oluşturur, ibadet ve dini ritüeller esnasında konsantrasyonu arttırır etrafınızda manevi bir kalkan oluşturur, hafızayı kuvvetlendirir,  korkularınızı giderir. İlk kullanmaya başladığınızda değişik,  farklı, ilginç  gelse bile bir kaç kullanımdan sonra kokunun gizemini hissetmeye başladığınız andan itibaren çok severek kullanırsınız.

Meditasyon yapan ustalar  bu kokuların dünya ötesi bir yerden  olduğunu  söylemektedirler. Ayrıca  Ud’un  Hazret-i Adem (as)  ile birlikte cennetten geldiği  rivâyet edilmiştir.

Ürünün videosunu izlemek için tıklayınız: Udihindi Kadim

Ölçü

0,50 ml, 1 ml, 2 ml, 3 ml

1-Udihindi Kadim için 3 değerlendirme

 1. Ömer ÇAKIR (doğrulanmış kullanıcı)

  Selamünaleyküm arkadaşlar,
  İlk UD kokusu kullanımım ve hakkındaki düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim.
  Uzun zamandır alkolsüz esans, mis vb. kullanıyorum en son kullandığım kokum ise Makam-ı İbrahim esansı ‘ydı. Mübarek üç aylar içerisinde Peygamber efendimizin (S.A.V.) ‘in kullanmış olduğu kokuları misk, amber, kafur ve ud/öd kokularını kullanmak istedim, bunların içinden yoğun bir kokusu olduğunun yorumlarını okuduktan sonra UD kokusunda karar kıldım.
  Güvenilir bir yer ararken Mistik Kokular ‘a ulaştım ve siteyi biraz inceledikten ve eski yorumları okuduktan sonra, doğru yerde olduğumu anladım ve siparişimi verdim.

  (UD kokusuna ulaşana kadar kısaca böyle oldu. Şimdi sonrasını anlatmak isterim.)

  Ürün adresime teslim edildikten sonra önce hemen heyecanla paketi açtım ve şişenin kapağını çevirmem ile yayılan kokuyla birlikte yaşlı UD ağacını hissettim. Hissettim diyorum daha doğru bir kelime seçemiyorum.
  Koku muazzam, kokladığınız andan itibaren tefekküre dalıp gidiyor insan. Çok ŞÜKR.
  Korona sebebiyle maske takmak zorundayız malum, iyi ki öyleyiz maskemin iç kısmına küçük bir damla UD kokusundan sürüyorum maske takılı olduğu zamanlar çok güzel ve kıymetli anlar ve düşünceler tecrübe ediyorum.
  Kokunun ne derece değerli bir koku olduğunu kısacık bir yorum yapıp gönder ‘e basamamış olmamdan anlamış olmanızı umut ediyorum.

  Rabb ‘im bizleri razı olduğu ve sevdiği kullarından eylesin. Selamünaleyküm.

 2. Fatih C.

  Selamun Aleyküm
  Daha Öncede Ud Kokusu Alıp Kandırılan Biri Olarak En Sonda Mistik Kokulara Güvenip Almaya Karar Verdim Tabi Gelene Kadar Tereddütlüydüm Ama Elime Ulaştı Ve Kokuyu Açtım İlk Deneyimlerimi Anlatacam Almak İsteyenlere Yardımcı Olmak İçin,

  Öncelikle Kokunun tüm Notalarına Tamamen Hakim Olmuş degilim Sadece İlk Deneyimlerimi Paylaşacam
  Şişeyi Açar açmaz Burnuma Küflenmiş Yaşlı Keskin Bir Ağaç Kokusu Geldi Buda Gerçek Ud Olduğu Anlamı Gelir Bazılarınız İlk Başta Bu Nasıl Bir koku Diyebilir Fakat Kokunun Gizemini Çözmeye Çalışın Sonradan Değişecektir fikriniz Bence Ve Natureldir Veya Tamamen Saftır Demem Yanlış Olur Çünkü O Konuda Bilgim Yoktur Ve Bu UdiHindi yağını Şifa olarak Alınız Çünkü Benim Fikrim UdiHindi Kokmak İçin Değil Koklamak İçindir, Ben Bunu Alayım Süreyim Herkes Her Yerde Benden Bu Kokuyu Hissetsin Diye Birşey Yok Öyle Bir Koku Arıyorsanız Sentetik Esans Alın Benim Tavsiyem Çünkü Orjinal Saf Udihindi Parfüm gibi Çevrene Koku Salmaz Şifa Yayar.
  Mistik Kokular Bence Güvenilir Kişiler Sizde Allah’ın İzniyle Güvenip Rahatlıkla Alışverişinizi Yapabilirsiniz.

 3. Aydemir

  Selamun aleyküm. Ud yağlarını yeni keşfetmeye başladım ve bir kaç sunni ürün alıp rahatsız oldum. Epey araştırma sonrasında maddi manevi şifasına da inanarak Barış Bey ‘in önerisi ile Mistik kokulardan Udi Hindi yağı almak nasip oldu. Şu ana kadar farklı markalarda çok sayıda uçucu yağ almıştım ancak Udi Hindi özellikle peygamberimiz aleyhisselamın tavsiyesi olduğu için ve etkisi ile çok farklı. Doğru bir esnaftan en güvenli ürünleri almak. Gerçek şifa arayan ve hakiki ürünler isteyen kişiler için bire bir. Teşekkür ederim.

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap oluştur?

Sepet

Sepetiniz şu anda boş.

  Sepetiniz
  × WhatsApp