Mağaza

B4-Yasemin
5 Ocak 2021
A5-Paçuli-Tefarik
6 Ocak 2021
Hepsini Göster

A1-Geyik Miski

(4 müşteri değerlendirmesi)

750,004.500,00

 

 

 

Renk: Siyah

İçerik: Misk

Menşei: Nepal

Karışım için uygun esanslar: Amber, Gül

 

Peygamber Efendimiz (sav) ” Misk kokuların en güzelidir” diye buyurmuşlardır.

İslam alimlerinden  İmam İbn Kayyım El-Cevziyye R.A. ve İslam hekimleri,  miskin pek çok faydası olduğu tespit edilmiştir. Miskin en önemli özelliklerinden birisi maneviyata güç vermesidir. Miski kokladığınız anda kokusunun  zihninizi sarıp sizi başka bir aleme götürdüğünü hissedersiniz.  Güzel koku manevi bir besindir, misk ise güzel kokulu ve güzel kokuların en iyisidir.  Misk parfüm sanayisinin en önemli ham maddesidir.

Miskin bazı faydaları:

 • Mânevi hastalıkların tedavisinde,

 • Rûhu rahatlatmak ve  sakinleştirmede,

 • Korku ve endişeyi gidermede,

 • Zihni aydınlatmada,

 • Hafızayı kuvvetlendirmede,

 • Kalbi ferahlatmada,

 • Vücudun azalarına kuvvet vermede,

 • Salgın hastalıklarda bozulan havayı düzetmede,

 • Gözün beyazını parlatmada,

 • Cinsel gücü arttırmada,

 • Nezle gidermede,

Misk nasıl elde edilir?

Misk kesesi Misk geyiğinin karın kısmında postunun  üzerinde kendiliğinden şişerek oluşan yumru şeklinde bir kesedir.  Bu kese şiştikçe hayvana ağrı verir ve bundan kurtulmak ister.  Geyikler bunu taşlara sürterek kendiliğinden  çıkarır. Bu keseler doğal işleme tabi tutularak yağ elde edilir. Kesenin içi toz çaya benzer,  bu haliyle  koku olarak kullanılmaz.

Misk videosunu izlemek için aşağıdaki linki tıklayınız.

A1-Geyik Miski için 4 değerlendirme

 1. SAFA

  Bu ürünü sipariş verdiğimde başka ürünlerde almıştım. Kokulardan biri o kadar baskındı ki kapakları açmadan kokuyordu. Misk.. ilk izlenimim; hayvansı bir koku olduğunu hissediyorsunuz, bekledikçe koku değişiyor-hoş olmaya başlıyor, alışmak için süreç gerektiren bir koku, koklarken gözlerimi kapatıyorum ve kokunun elde ediliş süreci aklıma geliyor, bana göre hayranlık uyandıran bir hadise.. insana iyi geldiğini, hissettirdiğini düşünüyorum. Bir doğa mucizesi olan bu kokuyu mutlaka denemenizi ve şans vermenizi isterim…Barış Bey çok güzel ve etkili bir iletişim sağlıyor müşterisiyle , gerekirse detaylı bilgide alabiliyorsunuz.

 2. Canberk

  Gercek misk in ne olduğunu merak edenler denemeli.

 3. Metin (doğrulanmış kullanıcı)

  Koku kaliteli, kalıcılığı ve yayılımı ultra düzeyde. Bizlere doğal kokular temin eden barış beye teşekkürler.

 4. Uğur Kuş

  İlk defa misk kokusu deneyimim önceden sentetik misk kullanmisligim var fakat bu saf misk diger kullandiklarimla hic bir ilgisi yok urunu daha surmeden kokladigimda saf miskin keskin kokusu adeta hayvansal ve az bir miktar surdugumde zaman gectikce o hayvansal koku tatlimsi bi hale donusuyor benim gibi ilk alanlara ilk basta agir gelebilir zaten bu tarz kokularda parfumsu bir koku beklememk lazim kokulanma degilde sifa amacli kullanilmasi gerekiyor urunun saf ve orjinalliginden suphe etmeyin imkani olan yada sifa icin en azindan 1 gr alabilir

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir