Mejmua Attar
6 Ocak 2021
Sandal & Gül
6 Ocak 2021
Hepsini Göster

4-Gül

(5 müşteri değerlendirmesi)

100,00300,00

Renk: Rensiz

Nota: Orta

Menşei: Hindistan

Ekstraksiyon Yöntemi: Yaprakları  buhar damıtma

Karışım için uygun esanslar: Bergamut, Sandal, Ylang-ylang

Aromatik Kokusu: Güçlü, çiçeksi, tatlı

Stok kodu: 100 Kategoriler:

 

Türk tıp tarihinde İbn-i Sina ve Biruni gibi alimler, gül kokusunu akıl hastalarının tedavisinde kullanmış ve hafızayı açtığını, belleği güçlendirdiğini görmüşlerdir. Alman’ların yaptiğı bir arştırmada gül kokulu bir odada uyuttulan hastaların; zeka ve algılama seviyelerinin arttığını görmüşlerdir.

Canlıların sahip olduğu frekans seviyeleri, megahertz (MHz) olarak ölçülebiliyor. Normal bir kişi 62 ile 72 MHz civarında bir frekans aralığında titreşiyor. Beynimiz normalde 72-90 MHz ile titreşirken, sağlığın tehdit altında oluşu 58 MHz’de, kanser türü tablolar 42 MHz ile ölüme yaklaşma anları ise 25 MHz olarak ölçülebilmektedir.

Kokular frekanslarımızı yükseltip düşürebilmektedir. 69 MHz vücut frekansına sahip olan bir insan, sıcak bir çayı eline alır almaz, beden frekansı değişir, çayı içtiğinde 61 MHz’e iner, uçucu bir esansı koklar ve frekansı 68 MHz’e çıkar. Değişen bu frekanslar sayesinde insan enerjik veya sakin bir hal alabildiği gibi hastalıklara karşı korunmada da fayda sağlayabilmektedir. Negatif düşünce, insanın frekansını 10 birim düşürür, güzel olan düşünceler ise, 10 birim daha yükseğe taşıdığı gibi; gül kokusu ile frekanslar arttırılabilmektedir
Gül  frekansi 320 olarak ölçümüştür

Gül yağı antimikrobiyal ve antibakteriyel özelliktedir.  Cilt ve saç bakımında faydalıdır Menstrual dönemde kullanmak  rahatlık ve huzur  verir.  Kaygı ve stresi azaltır. Cildinizin parlak olmasını sağlar, beyin sağlığı için faydalıdır, kan basıncını düşürür, baş ağrılarına iyi gelir.

Gül yağının solunmasının erkekler ve daha az bir ölçüde kadınlarda  cinsel isteği ve cinsel memnuniyeti arttırdığını görülmüştür.

Yapılan  klinik çalışmalarda, gül yağının depresyon semptomlarını  iyileştirmeye yardımcı olduğunu anlaşılmıştır. 2012 yılında doğum sonrası  depresyon tedavisi gören bir gurup kadın üzerinde yapılan araştırmada  tıbbi tedaviye ek olarak aromaterapi uygulanan  kadınlar, sadece  tıbbi tedâvi   alan  kadınlardan önemli ölçüde daha hızlı  iyileştiği görülmüştür

Gül yağının dopamini uyararak depresyon semptomlarını hafifletmede önemli bir rol oynadığı düşünülmektedir.

Gül yağı banyosu yapmak için, bir taşıyıcı yağa 10 damla gül yağı ekleyip, ılık su dolu küvete döküp içine girin.

Ayak banyosu yapmak isterseniz   birkaç damla seyreltilmiş gül yağı  ekleyerek   ayaklarınızı 10-15 dakika suda bekletin.

Masaj yağı yapmak için 3 yemek kaşığı taşıyıcı bir yağa 2-3 damla gül yağı karıştırın.

Adet sendromlarında  karın bölgesine masaj yapmak rahatlatır,  huzursuzluğun gitmesini sağlar

Anksiyete, stres veya depresyonu tedavi etmek için, bir difüzör veya su buhurdanı kullanarak gül yağını soluyun veya göğsünüze, boynunuza ve bileklerinize hafifçe sürün.

(Anksiyete, endişe,  kaygı, korku, gerilim, sıkıntı halidir. Nedeni belli olmayan tedirginlik hali olarak da açıklanabilir)

 

Ölçü

1 ml, 2 ml, 3 ml

4-Gül için 5 değerlendirme

 1. Zuhal Öztürk

  Dalındaki katmerli bir gülü koklamak gibi🌹 Severek kullanıyorum, tavsiyeleriniz için de teşekkür ederim🎐

 2. Yunus emre

  Gül bize şiir okur. Bir semboldür kendisi, okunmayı bekleyen. Ve Gül bir araçtır, amacımıza giderken…
  Bal arısından bal; eşek arısından zehir hasıl olur. İşte Gül bize furkan’dır.
  Gül’ün seveni olduğu gibi gübrenin de seveni vardır.
  Kimi Kendinden kendine yol bulup Olur, kimi haşereyim der gübreye talip olur.

  İç aynamızı temizlerken gülü sevelim. Gül bize hak ile batılın ayırdını, furkanı hatırlatsın ve anlayıp severek o kutlu varlığa, Hakikat i Muhammediyeye s.a.s yaklaştırsın bizi.

  Gül kokusunun zannımca hoş bir kokusu var. Başta o yoğun gül kokusunun sonradan tene temas etmesi sonucu limoni bir notaya doğru yol alması çeşitlilik için de bir ahenk ortaya koyuyor biz insanlar da olduğu gibi.

  Anlam ve hakikat arayışında ki algı kayması bizi epey bir yormuşken bir Gül’ü anlamak bizi anlam etrafında tekrar birleştirecektir. Ve şu bulanık kafalarımıza insan suretinde gelerek bir hatırlatıcı gibi bu kokular bize hatırlatıyor o kutlu yolculuğumuzu. Her şeyden bir şey çıkar.. Allah razı olsun

 3. Ahmet KAMIŞ

  Dostlar gül muhteşem MAŞAALLAH hiç tereddüt etmeyin..
  Başka gülyağı var elimde ama bu bambaşka..
  Özgür abime selam olsun..

 4. Ahmet KAMIŞ

  Beş yıldız

 5. Ertan demir

  Aziz kardeşlerim
  Daha önce gül yağı almıştım ,yine aldım , gerçekten kokusu çok tatlı elhamdülillah .
  Almak isteyen varsa,hiç tereddüt etmesin ..
  Hem fıtri organik yağ olması çok önemli ..
  Allah barış abimizi Gül kokulu Efendimizle. ASM komsu eylesin .amin

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap oluştur?

Sepet

Sepetiniz şu anda boş.

  Sepetiniz
  × WhatsApp