Hepsini Göster

Mür 10 gr

Orijinal fiyat: ₺150,00.Şu andaki fiyat: ₺125,00.

Mür diğer ismi Mürrüsafi bodur ve dikenli bir ağaç türüdür. Arabistan yarımadasında Somali, Yemen ve Etiyopya gibi bazı Afrika ülkelerinde yaygındır.Asya ülkelerinde geleneksel tıp kapsamında uzun yıllardır iltihaplı hastalıkların tedavisinde kullanılan bir bitkisel üründür. Yutularak, toz hale getirilip macun hazırlanarak kullanımı vardır (araştırınız) Boğaz ağrısı, öksürük ve hazımsızlık gibi şikayetler için bal ile karıştırılarak kullanımı yaygındır. Mürsafi güzelce dövülerek toz haline getirildikten sonra ham bal ile karışım hazırlamak mümkündür. (Araştırınız)

Biz mürrün baharatlı reçineli hoş kokusunu tütsü olarak kullanıyoruz. Buhurdalıkta kömür üzerinde veya kızgın bir tavaya bir kaç adet koyarak tütsü yapabilirsiniz. Terapötik etkileri vardır. Yatak odası buhuru olarak bilinir. Şehevi duyguları uyandırır. Kuvvet verici ve harekete geçiricidir.

Bu ürün tütsü kömürü üzerinde veya kızgın tava üzerinde yakarak kullanılır. En verimli kullanımı tütsü kömürü iledir. Tütsü kömürü için tıklayınız : Kömür

13 adet stokta

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Mür 10 gr” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir