Mağaza

Fulya 3 ml
6 Ocak 2021
Sandal Royal Mysore 3 ml
6 Ocak 2021
Hepsini Göster

Amber Balina Naturel 1gr-2gr-3 gr

 200,00 600,00

Temizle
Stok kodu: Yok Kategoriler: Etiketler:

Amber parfümerler için mistik bir kokudur. “Physeter macrocephalus” ın bağırsaklarından salınan dayanıklı mumsu bir maddedir. Genellikle “balina kusması” olarak adlandırılır, Taze amber, hoş olmayan bir kokuya, siyahımsı bir renge ve yumuşak bir kıvama sahiptir.  Deniz suyunun ve atmosferin etkisi altında, amberin rengi yavaş yavaş değişir, gümüş grisi ila sarı altın renginde olur,  sertleşir. Denizde yüzüp kıyıya vuran amber toplanarak rafine edilir daha yumuşak ve çok hoş bir hâle gelir.

Amber’in ilk kullanımları eski çağlara dayanmaktadır.Mısırlılar Amber’i tütsü ve kokulu yağlarda zaten kullandılar. Çinliler, eczanede cinsel uyarıcı, solunum hastalıklarına ve gençlik iksirinin hazırlanmasında kullandılar. Amber feromonları östrojen ve afrodizyak özellikleri ile ünlüdür. Araplar tıpta ve afrodizyak olarak kullandı.  Ortaçağ Avrupasında Amber  altın fiyatından daha pahalıya satılmaktaydı.

Amber, üst düzey parfümlerin bileşiminde kullanılan hayvansal kökenli nadir, kıymetli malzemelerden biridir. Solunum hastalıklarına karşı reçete edildiği Çin veya Tayvan’da olduğu gibi geleneksel Asya tıbbında hala yaygın olarak kullanılmaktadır.

Orta Doğu’da Amber  birçok ilaçta kullanıldı, ancak özellikle kalp, beyin ve baş ağrıları, gerginlik, kas spazmları, sinir hastalıkları, yüz felci tedavisinde tek başına uygulanır.

Hindistan’da geleneksel olarak “Ayurveda” tıbbında epilepsi ve sinir sisteminin bazı işlev bozukluklarına karşı preparatlar için kullanılır.

Çekingenlik ve aşırı duyarlılık, psikolojik problemler, cinsel bozukluklar, kronik depresyona, stresi önlemek, konsantrasyonu arttırmak için kullanılmaktadır.

ORİJİNAL AMBER Mİ?  Amber’in özü çıkarılmadan esans olarak kullanamazsınız    sadece tablet halinde  yutularak veya macunlara katılarak kullanılır. Farklı renkli Amber esanslarına da  rastlayabilirsiniz. Falanca bölgenin  Amberi daha iyidir diye bir şey söyleyemeyiz. Dünya üzerinde yaklaşık 30 küsür bölgede Amber bulunuyor.  Bizim satışımızda olan Amber, esans kullanmayı tercih etmeyen kimselerin bile sevdiği bir çeşittir, organik olup çok hoş kokuludur.

Ölçü

1 gr, 2 gr, 3 gr

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Amber Balina Naturel 1gr-2gr-3 gr” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap oluştur?

Sepet

Sepetiniz şu anda boş.

    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop
    × WhatsApp