Mağaza

Fulya
6 Ocak 2021
4-Sandal Royal Mysore
6 Ocak 2021
Hepsini Göster

2-Amber (Balina)

(2 müşteri değerlendirmesi)

600,001.800,00

Stok kodu: Yok Kategoriler: Etiketler:

Amber parfümerler için mistik bir kokudur. Balinadan elde edilir.  Taze amber, hoş olmayan bir kokuya, siyahımsı bir renge ve yumuşak bir kıvama sahiptir.  Deniz suyunun ve atmosferin etkisi altında, amberin rengi yavaş yavaş değişir, gümüş grisi ila sarı altın renginde olur,  sertleşir. Denizde yüzüp kıyıya vuran amber toplanarak rafine edilir daha yumuşak ve çok hoş bir hâle gelir.

Amber’in ilk kullanımları eski çağlara dayanmaktadır.Mısırlılar Amber’i tütsü ve kokulu yağlarda zaten kullandılar. Çinliler, eczanede cinsel uyarıcı, solunum hastalıklarına ve gençlik iksirinin hazırlanmasında kullandılar. Amber feromonları östrojen ve afrodizyak özellikleri ile ünlüdür. Araplar tıpta ve afrodizyak olarak kullandı.  Ortaçağ Avrupasında Amber  altın fiyatından daha pahalıya satılmaktaydı.

Amber, üst düzey parfümlerin bileşiminde kullanılan hayvansal kökenli nadir, kıymetli malzemelerden biridir. Solunum hastalıklarına karşı reçete edildiği Çin veya Tayvan’da olduğu gibi geleneksel Asya tıbbında hala yaygın olarak kullanılmaktadır.

Orta Doğu’da Amber  birçok ilaçta kullanıldı, ancak özellikle kalp, beyin ve baş ağrıları, gerginlik, kas spazmları, sinir hastalıkları, yüz felci tedavisinde tek başına uygulanır.

Hindistan’da geleneksel olarak “Ayurveda” tıbbında epilepsi ve sinir sisteminin bazı işlev bozukluklarına karşı preparatlar için kullanılır.

Çekingenlik ve aşırı duyarlılık, psikolojik problemler, cinsel bozukluklar, kronik depresyona, stresi önlemek, konsantrasyonu arttırmak için kullanılmaktadır. Amber ayrıca zihni sakinleştirir, kalp sağlığı için olumlu etkileri vardır, dolaşımı arttırır.

Amber’in özü çıkarılmadan esans olarak kullanılmaz.     Sadece tablet halinde  yutularak veya macunlara katılarak tibbi olarak tedavi amacıyla  kullanılır. Farklı renkte  Amber esanslarına da  rastlayabilirsiniz.  Dünya üzerinde yaklaşık 30 küsür bölgede Amber bulunur.  Satışımızda olan Amber, esans kullanmayı tercih etmeyen kimselerin bile çok sevdiği bir çeşittir…

Seçim yapınız

1 ml, 2 ml, 3 ml

2-Amber (Balina) için 2 değerlendirme

  1. Aydemir

    Bu ürün en doğal ve saf hali ile amber kokusunu sevipte aslına erişmek isteyenler için iyi bir fırsat. Bize bu ürünleri güvenle temin eden Barış Bey ‘e çok teşükkür ederim.

  2. İbrahim

    Amber kokusunu seviyorsanız veya daha önce görmeyip merak ediyorsanız doğru tercih yapmış olursunuz. Kalıcılığı ve yayılımı çok çok iyi. Bu yüzden az az kullanmanız gerekiyor. Dolayısıyla uzun süre gidecek bir koku. Kesinlikle değer.

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap oluştur?

Sepet

Sepetiniz şu anda boş.

    Sepetiniz
    × WhatsApp