Hepsini Göster

Palo Santo 50 GR

300,00

 

Palo Santo tütsüsü net 50 gr tartılarak hazırlanır. Fotoğrafra  50 grama 6 adet ağaç parçası gelmiştir. Bu sayı ağırlığa göre farklılık gösterir.

Palo santo (Bursera graveolens), Peru, Ekvador ve diğer Güney Amerika ülkelerine özgü bir ağaçtır. Kuru tropik ormanlarda yetişir ve çok hoş kokulu reçine üretir. İspanyolca’da palo santo “kutsal ağaç” anlamına gelir.

Binlerce yıldır ahşap, reçine ve yağ tıbbi amaçlarla kullanılmıştır. Esas olarak ağrı ve stresi tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca negatif enerjiyi temizlediğine inanıldığı için  yüzyıllardır yerli halklar tarafından kullanılmaktadır.

Birçok kişi palo santo aromasının rahatlatıcı olduğunu düşünür, bu nedenle genellikle stresi azaltmak için kullanılır. Beden ve zihin üzerinde arındırıcı, temizleyici bir etkiye sahip olduğu düşünülmektedir. İçeriğinde Limonen bulunur.   2013 yılında yapılan bir  araştırmasında, solunan limonenin anti-stres ve anti-anksiyete özellikleri sergilediği görüldü.

Geleneksel olarak palo santo tütsü haricinde  sivrisinekleri kovmak için yaygın olarak kullanılır. Ayrıca karıncaları, termitleri ve sinekleri caydırdığı da söyleniyor.

Palo Santo ahşap çubuklarını yakmak için:

Bir mum, çakmak veya kibrit kullanabilirsiniz. Çubuğu 45 derecelik bir açıyla aşağı doğru tutun ve 30 saniye boyunca yanmasına izin verin. Alevi üfleyin. ve ısıya dayanıklı bir tabağa yerleştirin.

Diğer bir yöntem

Ağacı ufak parçalara bölerek kömür üzerinde yakarsanız daha tasarruflu kullanmış olursunuz ,dilediğiniz miktarda ağaç parçasını taze olarak yakarsınız ayrıca sürekli yanmış ağaç parçasını tekrar tekrar yakmaya çalışmazsınız, kullandıktan sonra söndürmek için uğraşmazsınız.

 

 

Kategoriler: