HAKKIMIZDA

 

Değerli Müşterilerimiz;

”Kadim geleneğimiz, yarınlara mirasımız’’  ilkesi ile yola çıkan mistikkokular âilesi olarak, yılların vermiş olduğu tecrübe  ile  sizlere orijinal, kaliteli, birbirinden güzel ürünler  sunmaktan mutluluk  duyarız… 

Mistikkokular.com  sadece güzel koku satışı yapan bir web sayfası  olmakla kalmayıp,  buhur ve esans kültürünü yeniden  yaşatmak için gayret eden, bu konu ile ilgili araştırmalar yapan, dünyanın bir çok ülkesinde  resmi, gayrıresmi programlara katılan,  ve beraberinde  bir çok ilke imza atan bir  âiledir… 

Sağlıklı, Huzurlu, Buhurlu günler dileriz….

Barış – Leman – Özgür Demir

İnstagram: @udihindi 

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCelpnCsdkGqYv-62XId8OCQ/videos

mistikkokular@gmail.com

  

  Katıldığımız programlardan bazıları:

 • 11.12. 2018 Şeb-i Arûs Haftası açış töreni, Nevbe Yürüyüşü ve Hz. Mevlâna türbesinde yapılan  dua.  1925 yılından beri  Hz. Mevlâna  Türbesi’nde ilk defa buhur  yapılmak bize nasib oldu akabinde TRT Haber canlı yayın programına  misafir olduk.
 • 2018 , 2019  ve 2020 senesinde Hz. Mevlâna türbesinde   yapılan dua.
 • 08.09.2017 Mevlevi Mukabelesi – Sofya – Filibe Bulgaristan
 • 30.05.2019 Cumhurbaşkanlığı Külliyesi – Ankara
 • 02.08.2019 Prof. Dr. Mehmet Emin Işık Cenâze Töreni
 • 14.08.2019 Pakistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı
 • 09.09.2019 Halvet-i  Mukabelesi – Tunus
 • 10.03.2021 Ayasofya Camii’nde 86 yıl sonra Mi’rac Kandili vesilesiyle ilk defa Mi’raciye okundu

      ve  uzun yıllar sonra ilk defa Buhur yapmak bize nasib oldu.

7 Comments

 1. Hakan dedi ki:

  Yıllardır güvenerek alış veriş yapıyorum. Esansları ve buhurları çok beğeniyorum. Yeni web siteniz hayırlı olsun insallah.

 2. Ercan dedi ki:

  Selamün Aleyküm ,

  Yeni siteniz hayırlı olsun Barış Bey. Böyle güzel ve seçkin ürünlere de böyle güzel bir site yakışırdı tebrik ederim.

  Türkiye’de satılan bir çok ürünü koleksiyonumda bulundururken geç kalmış bir şekilde 3 yıla yakın zamandır Mistik kokular Barış Bey ile tanışırım .Bu sitede satılan veya sitede olmayan ürünlerde dahil %90 kadarını almış denemiş ve kullanmışımdır.

  Bir şekilde yolu mistik kokular sitesine gelen dostlarımıza yardımcı olmak açısından elime geçen ve arşivimde olan kokular ve ürünlere kısaca değinmek isterim.
  Öncelikle şunu belirtmeden geçemeyeceğim bu sitede satılan tüm ürünler kimyasal içermeyen doğal ürünlerdir dolayısı ile gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
  Eğer İstanbul ve Ankara’da ikamet ediyorsanız Barış Bey ile görüşme imkanına sahip olabilirsiniz ve bu şekilde kokuları deneyerek alabilirsiniz. Bu iller dışında iseniz Barış Bey size bir telefon kadar uzaktadır ve her şekilde yardımcı olacağına emin olabilirsiniz .

  Misk : Doğal misk esansı ilk sürüldüğünde son derece ağır bir koku olmasına rağmen dakikalar içerisinde anlatımı imkansız güzellikte bir kokuya bürünüyor sizi diyardan diyara gezdiriyor.

  Amber: Balina Amberi olan esans tatlı ve maneviyatı yüksek bir koku . Ben özellikle seccademe sürdüm aylarca kokusu gitmedi .Misk -Amber olarak ta kullanabilirsiniz.

  Sandalwood: Barış Bey’de birkaç çeşit sandal ağacı esansı mevcuttu ben bunlardan temin ettim ve son derece memnunum . Beyaz renkli sandal ağacı esansı ve My Sore Hint Sandal ağacı esansı. Beyaz olan sandal ağacı daha çok günlük kullanıma uygun hafif odunsu rayihalarla doluyken My sore Sandal Esansı biraz daha sarımtırak koyu kıvamlı ve daha kalıcı ve çok daha farklı rayihalarla süslü eşsiz bir sandal ağacı esansıdır.Bu esanslar ile ilgili geniş açıklamaları sitede ürünlerin açıklamalarında da bulabilirsiniz.

  Safran(Zaferen): Doğal Safran esansı şifalı bir esans olup güzel kokusundan ziyade şifalı yönüyle her koku severin koleksiyonunda bulunması gereken eşsiz bir esanstır.

  Vetiver: Yeşil çimen kokusunu andıran doğal vetiver esansı büyüleyici yeşil rengi ve kokusuyla vetiver sevenlerin çok beğeneceği bir esanstır.

  Tefarik(Paçuli): Tüm doğal esanslarda olan faydalarını bir kenara bırakırsak eşsiz güzellikteki kokusuna bayılırım . Odunsu ve çiçek kokularıyla muhteşem bir esans içeriğine sahiptir.

  Majmua Misk: Şahane bir karışım olan Majmua Misk ,Misk sevenlerin günlük kullanımına uygun diğer esanslarla yumuşatılmış fevkalade bir esanstır.

  Majmua: Bitkiler ve çeşitli baharatların harmanlandığı muhteşem bir esanstır hem ekonomik hem güzel ve kalıcı koku istiyorsanız beğeneceğinize eminim.

  Yasemin : Yasemin çiçeğinin muhteşem kokusunu benim gibi çok beğenenlerdenseniz Barış Bey’in Yasemin Esansı üzerine başka esans tanımam.

  Fulya: Yasemin çiçeğine koku olarak benzese de Fulya tamamen farklı bir çiçek ve esanstır. Yasemin biraz daha koyu kıvamlı ve renkteyken Fulya daha açık ve akışkandır koku olarakta yine yasemin gibi keskin ve muhteşem bir esanstır.

  Gül Esansı : Barış Bey den 4 çeşit gül esansı denedim ,
  Bulgar gülü: Bildiğimiz yaban gülünü andıran gül kokusuyla insanı mest eden bir gül esansı ,
  Hint Kırmızı gül Esansı , Hafif koyu renkli koku olarak ta biraz daha bizim ısparta gülü ve Bulgar gülü arasında diyebilirim.(Bulgar gülü ve Isparta gülü aynı köklerden gelmekte malum)
  Beyaz Hint Gülü: Yazın açan beyaz gül kokladıysanız birebir aynısı muhteşem bir koku.
  Hint gülü: En beğendiğim gül esansıdır evin bir odasında esans şişesinden çubuğu çıkarttığım zaman en uzak odadan kokusu rahatlıkla alınır o derece muhteşem bir esanstır.

  Cennet el Firdevs: Çiçek kokularının en güzellerinden biridir.

  Shammamme : Deri içerisinde karıştırılıp bekletilen ud ve baharatların muhteşem uyumu. Kalıcı ve mükemmel bir esans.

  Udi Hindi :Giriş seviyesinde herkesin rahat alıp kullanabileceği oduncu ve reçine kokularıyla bezenmiş kullandıktan sonra zamanla harika bir kokuya bürünen udi hindi bence herkeste olmalı.

  Tayland Ud: Diğer ud esansları size ağır geliyorsa ahır kokusu vs benzetmeleri de yapılır ama Tayland ud açık renkli ve hafif çiçeksi rayihaları ile ve buna ilave ekonomik yönü ile tüm esans severlere hitap eder diye düşünüyorum .

  Hint Amber: Bir çeşit attar olan hint amberi günlük güzel esans arayanlar için muhteşem bir kokudur 12ml güzel şişesiyle hem ekonomik hem koleksiyonluktur.

  Kajuput Yağı; Cilt bakımı , Çeşitli ağrılar için vicks kokusunda fakat doğal bir yağ olan kajupuy yağı bence her evde bulunmalıdır. Faydalarını siteden öğrenebilirsiniz.

  Gül Suyu: Bu güne kadar kullandığım gül suları içerinde en güzeli . Gayet kalıcı ve doğal . Diğer gül suları ile uzaktan yakından alakası olmadığını belirtmem gerek.

  Ud Pudrası: Yıllardır çeşitli pudralar kullanan biri olan ben Barış Bey’in Ud Pudrasını deneyince bir daha başka pudra kullanmadım . Hem kalıcı hem güzel kokulu hem koruyucu mükemmel bir pudra .

  Katı Amber: Çamaşır dolabının kenarına koyduğum katı amber tüm dolabı ve giysilerimi muhteşem kokusuyla kapladı artık başka sabun vs koymuyorum .

  Burma ud: Giriş seviseyindeki Udi hindiden sonra biraz daha kaliteli ve kalıcı Burma udu odunsu ve çiçeksi rayihalarla kendisini sevdiren bir ud.

  Kaliman ud: Diğer ud çeşitlerine göre daha odunsu bir yapıda olan Kaliman ud ağaç reçine ve çiçek kokularıyla eşsiz güzellikte bir ud çeşidi.

  Udi hindi Kadim : Benim en sevdiğim udlardan olan udi hindi kadim parasını sonuna kadar hakediyor. Muhteşem bir koku olan udi hindi ilk sürüldüğünden itibaren sizi kendisine beğendiriyor diğer ud çeşitlerine göre çok daha tatlı ,kalıcı ve çiçeksi rayihaları çok daha fazla olan udi hindi açık renkli turuncu ve akışkan bir yapıda olup beğenmeyen çıkmaz diye düşünüyorum.
  Kamboçya ud: Udi Hindiye göre biraz daha koyu kıvamlı olan kamboçya ud’u dünyanın da sayılı hazine udlarından biridir. Yine odunsu reçineli içerik ve tatlımsı yapısı ile renk olarak ta hafif kahverengi ve biraz daha koyu da diyebilirim . Koleksiyon yapanların mutlaka elinde olması gereken udlardan biridir.

  Kamboçya Kadim Ud: Kamboçya uduna göre daha kalıcı ve daha farklı rayihalara bürünen adından da anlaşılacağı üzere kadim çok yıllık olan ud yine tatlı ve çok hoş oduncu ve çiçeksi yapısıyla sizi büyüleyecektir.

  Aklıma gelen kokuları kısaca anlatmaya çalıştım bunlardan hariç Ud Tespihlerim 33 ‘lük ve 99 ‘luk ,ve ud bilekliği,Sandal ağacı tespihi ve bilekliği de bu tip ürünlere ihtiyacı olanlar için bulunmaz birer nimettir.
  Yıllarca Türkiye ve Dünya üzerindeki koku esans vb ürünleri denemeye çalışmış biri olarak Barış Bey’in gerek fiyat gerek insan olarak eşsiz biri olduğunu belirtip kendisi ile tanışmayanların çok şey kaybedeceğini ifade etmem gerekir.
  Kendisine yeni site vesilesi ile hayırlı işler diler bizlere bu güzel kokularla tanışma imkanı sağladıkları için çok teşekkür ederim.
  Selamlar ,

 3. Hatice dedi ki:

  Barış bey,
  Ürünlerinizi arkadaşlarım ile beğenerek kullanıyoruz. Aylardır aradığımız ürünü sizde bulduk .Ürün ile ilgili yardımınız ve verdiğiniz bilgiler için size çok teşekkür ediyoruz.

 4. Erkan dedi ki:

  Kaliteli kokular kokladıkça insanı farklı alemlere götürüyor biraz daha çéşitlilik olursa memnun oluruz

 5. Enes Akçay dedi ki:

  Oldukça kaliteli ürünler satan ve müşterisi ile çok yakından ilgilenen başarılı ve nadir bir girişim örneği olarak görüyorum. Koku bize verilmiş bir nimet ve onun en derin manalarını içinde yaşayarak bize de bunu bir sanat gibi hissettiren içinden geldiği gibi konuşan değerli arkadaşımıza teşekkür ederim.

  Denediğim birçok yer arasında en başarılı ürünleri burada gördüm. Burası sayesinde kaliteli ud nasıldır bunu anladım.

 6. M.H. Gökalp dedi ki:

  Merhabalar. Yeni siteniz hayırlı olsun Barış bey. Eskisine göre çok güzel ve işlevsel bir site olmuş. Barış beyin kişiliği gibi bu sitedeki ürünler de son dereceli kaliteli. Eski sitedeki ürünlere bakarak bir çok koku aldım. Hepsi de orjinal, organik, kaliteli ve muhteşem kokular. Üzerinizde uzun süre kalıyorlar. En fazla Udi Hindi kadim, Misk ve Amber kokularını beğendim, daha doğrusu favorilerim. Ayrıca buhurdanlık ve farklı türden buhurlar da aldım ve denedim. Hepsi çok güzel ama Ud buhuru daha çok hoşuma gitti. Tabi herkesin zevki kendine göre. Eskiye göre ürün türleri de artmış çok iyi olmuş. Tüm bu güzel ürünleri bizlere sunduğunuz için teşekkürler Barış bey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz boşMağazaya Dön
  × WhatsApp