}; google-site-verification: google1e2e61d68e8ad454.html
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.instagram.com/@udihindi
  • https://www.youtube.com/channel/UCelpnCsdkGqYv-62XId8OCQ?view_as=subscriber
    • mistikkokular'a hoş geldiniz...

TÜTSÜ KÖMÜRÜ NASIL YAKILIR?

 


Bir adet tablet kömürünü mutfakta ocağın kenarına ateşe koyarak   veya kömürü buhurdanın üzerindeki hazneye  yerleştip  kenarına kibrit-çakmak tutarak yakılır.   

Kömür yanarken siyah rengi gri/beyaz renge dönmeye başlayacaktır. Bu renk kömürü tamamen kapladığında tütsü kömürümüz hazır demektir. Gerektiğinde kömürün üzerine  hafifçe üfleyebilirsiniz.

1- Mutfak ocağında yakma videosu için tıklayınız.

2- Buhurdan içinde kömür yakma videosu için tıklayınız

Daha sonra kömürü  maşa yardımıyla  dikkatli bir şekilde  çok sıkmadan, parçalamadan  alarak buhurdan haznesine yerleştiririp üzerine dilediğiniz miktarda buhur ekleyin .

Dikkat: Buhurdan haznesi metal kısmı kömür ile birlikte yüksek derecede ısıya maruz kalacağından hemen deforme olmaması, kararmaması için   bu kısmı aliminyum folyo ile kaplamanızı öneririz. 

Buhur kısa sürede yanmaya başlayacaktır yanma esnasında çıkan duman ile evinizi, ofisinizi, arabanızı, kıyafetlerinizi, saçlarınızı, tütsü yapabilirsiniz..

Dikkat: Buhur kömürü bisküvit paketine benzediği için çocuklardan uzak tutunuz.

Kömürü yakarken, buhurdanı taşırken, buhurdanı koyduğunuz yere dikkat ediniz devirmeyiniz. Ayrıca kömür buhurdanı çok ısıtabilir elinizi yakmayınız.

Tütsü yaptıktan sonra hala sıcak olan kömüre dokunmayın,  ısısı geçene kadar buhurdanın içerisinde bekletin. Kömür tamamen soğuyunca çöpe atabilir veya buhurdanınız müsaitse kömür tozunu buhurdanınızın içinde biriktirebilirsiniz. Daha sonra buhur yaptığınızda biriktirdiğiniz kömür tozları kömürün sıcaklığının buhurdana geçmesini kısmen engeller