}; google-site-verification: google1e2e61d68e8ad454.html
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.instagram.com/@udihindi
  • https://www.youtube.com/channel/UCelpnCsdkGqYv-62XId8OCQ?view_as=subscriber
    • mistikkokular'a hoş geldiniz...

ANASAYFA


     MİSVAK DOĞAL DİŞ FIRÇASI

   
Fiyat : 10 TL 
 Sipariş        ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
 
 
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 

Sözlükte “bir şeyi ovmak” anlamındaki sevk (sivâk) kökünden türeyen misvâk (sivâk), dişlerin temizlenmesinde kullanılmak üzere genellikle erâk (salvadora persica) ağacından yapılan, bir ucu fırça şeklindeki çubuk parçasının adıdır. 

Misvak ağacı üzerinde yapılan araştırmalar misvakın dişleri güçlendiren ve çürümeyi önleyen, lekelere karşı etkili, dişlerin parlamasını sağlayan, antiseptik özelliği olan, diş etlerini sıkılaştıran, ağız içi asit salgısını dengeleyen, iltihap kurutucu, kanamayı durdurucu ve beyazlatıcı özelliğe sahip etilamin, trimetilamin, florid, alkaloid, silis, saponin, kalsiyum, fosfor, magnezyum, potasyum, sodyum, sülfür, kükürt dioksit, tannik asit, benzil nitrat, sitasterol vb. maddeler ihtiva ettiğini ortaya koymuştur. Bu maddelerin diş ve ağız sağlığı yanında vücudun diğer organları üzerinde de olumlu etkiler yaptığı bilinmektedir. Batı’da misvakla ilgili incelemeler sonucunda bazı ilâç şirketleri misvak ağacının terkibindeki maddelerden faydalanarak diş macunu imal etmişlerdir (Muhtâr Sâlim, s. 431; Rispler-Chaim, II/1 [1992], s. 13).

Tâze misvak şu şekilde hazırlanmaktadır: bir ucundan kabuk  1-2 cm. uzunlukta soyulur. Bu kısımı isterseniz  bir süre suda bırakabilirsiniz veya ürünümz tâze olduğu için dişinizle uç kısmı ezip misvağın liflerini fırça hâline gelinceye kadar  açarak kullanabilirsiniz.

'' Misvak hazırlanması ile ilgili video için tıklayınız''

Misvak kullanımında hem liflerin sürtünmesiyle dişler temizlenmekte, hem misvakta bulunan doğal  kimyasal birleşiklerin antiseptik ve temizleyici özellikleri etkili olmaktadır. Bu sebeple liflerin uçlarını yaklaşık haftada bir fırça kısmı keserek  yenilenmelidir. Taşıması oldukça kolaydır.

Hijyenik vakumlanmış, kalem seklinde muhafazali kaliteli tâze Misvak 10 TL

 
 
SİPARİŞ FORMU
İSİM - SOYİSİM
SİPARİŞİNİZ
E-MAİL
TELEFON
İL - İLÇE
ADRES